1. Dziś Uroczystość Trójcy Przenajświętszej, kończy się okres Komunii świętej wielkanocnej.

2. W czwartek (03.VI) Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Niedzielny porządek Mszy świętych. Procesja Eucharystyczna po sumie. Dziękujemy za przyjęcie zaproszenia do przygotowania ołtarzy; I) Przy grobie ks. prałata Ryżowicza, przygotują dzieci pierwszokomunijne wraz z rodzicami. II) Przy „księżej figurze” pracownicy naszej szkoły. III) Na osiedlu dzieci i rodzice kl. IV (rocznicowe). IV) Na tarasie Kręgi Domowego Kościoła. Naszych strażaków prosimy o niesienie baldachimu i kierowanie ruchem, dziewczynki zapraszamy do sypania kwiatów, chłopców do dzwonków, proszę też zabrać figury i feretrony.

3. Za tydzień, po sumie zmiana tajemnic różańcowych.

4. Zapowiedzi przedślubne: do sakramentalnego związku małżeńskiego przygotowują się: Karolina Anna Szylar i Piotr Antoni Kud; Patryk Andrzej Nogaj i Wioletta Weronika Cwynar (zap. II).

5. Bóg zapłać za wpłaty na termomodernizację naszego kościoła składane na tacę oraz przesyłane na konto parafialne.

6. Dziękujemy za czystość w kościele i złożoną ofiarę. Troskę na ten tydzień podejmą: Danuta Kot, Małgorzata Styś, Kazimiera Pelc, Dorota Trojnar, Renata Hawro,, Aniela Szal, Dorota Blajer (sprzątanie w sobotę – 05.VI).

7. W piątek po Uroczystości Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej, tj. 4 czerwca 2021 r., na terenie Archidiecezji Przemyskiej, nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
Dyspensy udzielił Metropolita Przemyski, abp Adam Szal, który jednocześnie zobowiązuje korzystających z dyspensy do złożenia ofiary na misje lub inny cel duszpastersko-charytatywny.

Kategorie: aktualności