1. Zapraszamy na RORATY. W dni powszednie Adwentu godzina 06:15.

2. W niespokojnym czasie, jaki przeżywamy stajemy przed wieloma wyzwaniami duszpasterskimi. Szczególnym będzie umożliwienie Wam dostępu do sakramentów, zwłaszcza pokuty i Eucharystii. Przyjmujcie ze zrozumieniem to, że nie będzie przedświątecznych spowiedzi dekanalnych. Od jutra, jesteśmy dla Was na każdej Mszy św. w konfesjonale, byście mogli się dobrze przygotować na nadchodzące święta. W to przygotowanie włączcie także Wasze dzieci. Ważna jest, w czasach pandemii, pamięć o chorych i cierpiących. Chętnych, zgłoszonych w zakrystii bądź telefonicznie, odwiedzimy z posługą sakramentalną przedświąteczną w poniedziałek (21.XII) od godz. 08:30.

3. W tym roku o przygotowanie szopki na święta Bożego Narodzenia prosimy róże różańcowe.

4. Dziękujemy za ofiary na termomodernizację naszego kościoła składane na tacę oraz przesyłane na konto parafialne. Szczegóły na stronie internetowej.

5. Bóg zapłać za, czystość w kościele i złożoną ofiarę. Troskę na ten tydzień przekazujemy: Maria Homa, Marek Szmuc, Halina Gargała, Krystyna Homenda, Stanisława Rak, Małgorzata Rakl, Józefa Hawro, Bogdan Hawro (sprzątanie w sobotę 19.XII).

6. Pan organista daje możliwość zaopatrzenia się w opłatki wigilijne. W tym roku ze względu na różne ograniczenia, czyni to w kościele. Ich przyjęcie, jest wyrazem łączności z parafią oraz dowodem wdzięczności za jego całoroczną posługę we naszej wspólnocie. Pamiętajmy też o naszych STRAŻAKACH rozprowadzających kalendarze.

7. Pięknym wyrazem naszej solidarności z ubogimi i potrzebującymi są wigilijne świece, które stawiamy na świątecznym stole, a które oznaczają zawsze wymierną pomoc, okazywaną szczególnie dzieciom i młodzieży. Świece te, rozprowadzane przez Caritas, zaniesione po wieczerzy wigilijnej na groby naszych bliskich zmarłych, są wyrazem duchowej łączności z tymi, którzy poprzedzili nas w pielgrzymce do domu Ojca. Złożona ofiara niech będzie przynajmniej równoważna z jednym gorącym posiłkiem.

8. Za tydzień (20.XII) o godz. 07:30 dotrze do nas dostarczone przez HARCERZY „światełko betlejemskie”.

Kategorie: aktualności