1. Dzisiaj,  po sumie, zmiana tajemnic różańcowych.

2. W środę o 17:30 modlitwy do MB Miłosierdzia i Msza św. Po Eucharystii pierwsze spotkanie Pomocników Matki Kościoła (dla chętnych i dla każdego).

3. Dziękujemy za ofiary na termomodernizację naszego kościoła składane na tacę oraz przesyłane na konto parafialne. Istnieje możliwość przekazania 1% swoich dochodów w ramach corocznych rozliczeń podatkowych na rzecz naszej parafii.

4. W piątki WP Droga Krzyżowa o 17:30, a w niedziele o 15:30 – Gorzkie Żale, pamiętajmy, że bezpośrednio po nabożeństwach Eucharystia.

5. Zapowiedzi – do sakramentalnego związku małżeńskiego przygotowują się: Filip Marian Curkowicz oraz Klaudia Katarzyna Kłak (zap. I).

6. Dziękujemy za czystość w kościele i złożoną ofiarę. Troskę na ten tydzień podejmie:

*Anna Kysik,*Dorota Magoń,*Anna Szubart,*Mariola Styś,*Iwona Cieszyńska,*Janina Bębenik – (sprzątanie w sobotę 13.III).

7. Caritas Archidiecezji Przemyskiej przygotowała propozycję Jałmużny Wielkopostnej. Propozycja pierwsza to skarbonki wielkopostne (otrzymały je dzieci z kl. II i III). Rezygnując z różnych rzeczy podzielmy się z najbardziej potrzebującymi. Propozycja druga to wielkanocne paschaliki. Paschał jest symbolem Chrystusa Zmartwychwstałego. Jest również znakiem miłosierdzia na wielkanocnym stole. Wykorzystajmy je podczas liturgii Wielkiej Soboty, a później podczas śniadania wielkanocnego. Pięknym zwyczajem byłoby, gdybyśmy zanieśli światło Chrystusa Zmartwychwstałego na groby swoich bliskich zmarłych. Propozycja trzecia to słoiczek miodu. Niech ofiarna miłość Chrystusa do każdego człowieka będzie okazją i dla nas by podzielić się miłością miłosierną z potrzebującymi. Ofiara złożona za paschalik lub miodzik niech pokryje przynajmniej jeden gorący posiłek.

8. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

9. Jutro Dzień Kobiet. Modlimy się w intencji wszystkich Pań.

Kategorie: aktualności