1. Rozpoczyna się ADWENT i nowy rok duszpasterski, przeżywany pod hasłem „Zgromadzeni na świętej wieczerzy”.

2. W poniedziałek (30.XI) odpust parafialny. Porządek Mszy św. niedzielny. O godzinie 16:00 suma odpustowa pod przewodnictwem ks. abpa Adama Szala. Na tej Eucharystii nasza młodzież przyjmie sakrament bierzmowania.

3. W dni powszednie Adwentu o godz. 06:15 będą sprawowane roraty. Rozpoczynamy je u nas (z racji odpustu) od wtorku.

4. Bóg zapłać za kwiaty, czystość w kościele i złożoną ofiarę (jako dar ołtarza na remont naszej świątyni). Troskę na ten tydzień przekazujemy: Januszowi Piórkowskiemu, Markowi Kucha, Irenie Roman, Marlenie Goclan, Małgorzacie Szpytma, Katarzynie Bar, Izabeli Blajer, Bernadecie Kuźniar, Wiesławowi Cwynar, Marcinowi Kot, Zofii Wrona, Andrzejowi Wronie, Agacie Szawan, Waldemarowi Kuźniar, Robertowi Szubart, Andrzejowi Pelc, Piotrowi Wrona, Bogdanowi Gargale, Adamowi Szylar (większa ilość ze względu na przygotowania do remontu – sprzątanie w sobotę 05.XII).

5. Dziękujemy za ofiary na termomodernizację naszego kościoła składane na tacę oraz przesyłane na konto parafialne. Szczegóły na stronie internetowej i aplikacji mobilnej.

6. Za tydzień po sumie zmiana tajemnic różańcowych.

7. CARITAS rozpoczyna kolejną edycję Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom akcji, która na stałe wpisała się w przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia. Akcja służy potrzebującym dzieciom zapewniając im m.in. posiłki, pobyt w placówkach wsparcia dziennego, a także leczenie i rehabilitacje. Złożona ofiara za świecę niech będzie przynajmniej równoważna z gorącym posiłkiem.

8. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

Kategorie: aktualności