1. Rozpoczyna się Adwent i nowy rok duszpasterski, przeżywany pod hasłem „Posłani w pokoju Chrystusa”. W dni powszednie Adwentu o godz. 06.15 będą sprawowane roraty. Od jutra zachęcamy do uczestnictwa. Rozpoczynamy je pod altanką, gdzie przeżywaliśmy święto dziękczynienia. Zabierzmy ze sobą lampiony. Dzieci i młodzież po roratach zapraszamy do salki na śniadanie roratnie.

2. We wtorek (30.XI) nasz odpust parafialny. Msze św. o godz. 06:15; 11:00 i główna Eucharystia o 18:00 pod przewodnictwem Księdza Arcybiskupa Józefa Michalika.

3. Dziękujemy za czystość w kościele i złożoną ofiarę. Troskę na ten tydzień podejmą: Anna Kontek, Anna Podolec, Jolanta Curkowicz, Danuta Curkowicz, Bernardetta Kilian, Wanda Pomianek.

4. Bóg zapłać za wpłaty na termomodernizację naszego kościoła składane na tacę oraz przesyłane na konto parafialne.

5. CARITAS rozpoczyna kolejną edycję Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom, która na stałe wpisała się w przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia. Akcja służy potrzebującym dzieciom zapewniając im m.in. posiłki, pobyt w placówkach wsparcia dziennego, a także leczenie i rehabilitacje. Złożona ofiara za świecę niech będzie przynajmniej równoważna z jednym gorącym posiłkiem.

6. Za tydzień (05.XII) po sumie zmiana tajemnic różańcowych.

7. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

Kategorie: aktualności